شماره : 445
4 / 2 / 1403 - 14:12

حادثه در محور اهر تبریز؛

سانحه رانندگی منجر به فوت

بنابر گزارش روابط عمومی اورژانس آذربایجان شرقی، در محور اهر تبریز حوالی روستای مرکید، عصر روز دوشنبه سوم اردبیهشت 1403 راننده نیسان که به قصد تعویض چرخ از خودرو پیاده شده بود بعلت تصادف با خودرو نیسان عبوری جان خود را از دست داد.

بنابر گزارش روابط عمومی اورژانس آذربایجان شرقی، در محور اهر تبریز حوالی روستای مرکید، عصر روز دوشنبه سوم اردبیهشت 1403 راننده نیسان که به قصد تعویض چرخ از خودرو پیاده شده بود بعلت تصادف با خودرو نیسان عبوری جان خود را از دست داد.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی ارسباران نیوز طی شماره 445 توسط modireasli و در روز سه‌شنبه 4 اردیبهشت 1403 ساعت 14:12:45
© Copyright 2024 https://arasbarannews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 442
4 / 2 / 1403 - 13:52

بارش شدید باران و تگرگ و آبگرفتگی معابر در شهرستان اهر؛

آبگرفتگی در معابر اهر بر اثر بارش باران و تگرگ

بارش باران و تگرگ در اردیبهشت ماه و آبگرفتگی معابر شهر اهر؛

در دومین ماه از فصل بهار آسمان برخی از نقاط کشور بارانی شد، شهرستان اهر استان آذربایجان شرقی نیز از این بارش‌ها بی نصیب نماند، بطوریکه این بارش‌ها با تگرگ و آبگرفتگی شدید همراه شد.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی ارسباران نیوز طی شماره 442 توسط modireasli و در روز ساعت 13:52:19
© Copyright 2024 https://arasbarannews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 437
7 / 1 / 1403 - 16:32

وزیر فرهنگ از نمایشگاه قرآن بازدید کرد ؛

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با پنجمین شب از سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از بخش‌های مختلف این نمایشگاه بازدید کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی همزمان با پنجمین شب از سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از بخش‌های مختلف این نمایشگاه بازدید کرد. ؛

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ساعتی پس از افطار در‌ سی‌ویکمین نمایشگاه قرآن کریم حضور یافت و‌ از نزدیک بخش‌های مختلف را بازدید و با مسئولان بخش‌های مختلف قرآنی گفت‌وگو کرد.

اسماعیلی همچنین در نشست تببین شعار سال که در بخش اندیشگاه حیات قرآنی برگزار شد، شرکت کرد.

گفتنی است، سی و یکمین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم که در بخش بین الملل نیز نمایندگانی از ۲۵ کشور دارد، تا ۱۴ فروردین ۱۴۰۳ در مصلای امام خمینی (ره) هر روز از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۳۰ دقیقه بامداد پذیرای علاقه‌مندان به قرآن کریم است.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی ارسباران نیوز طی شماره 437 توسط modireasli و در روز سه‌شنبه 7 فروردین 1403 ساعت 16:32:33
© Copyright 2024 https://arasbarannews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 434
7 / 1 / 1403 - 16:29

احداث شهر صنایع فرهنگی به تصویب رسید؛

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اخیراً مصوبه بسیار خوبی برای ایجاد شهر صنایع فرهنگی اخذ شده است که اتفاق بسیار مهمی بود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از ایکنا، اولین نشست سلسله نشست‌های تخصصی تبیین شعار سال «جهش تولید با مشارکت مردم» در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برگزار شد. ؛

مصطفی زمانیان رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، مصطفی سمیعی نسب سرپرست پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی و محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله حاضران این نشست بودند.

اسماعیلی در این نشست گفت: همه بحث ما این بود که بتوانیم به شعار سال که مقام معظم رهبری نام‌گذاری کردند، پیوست فرهنگی بزنیم. سال گذشته هم تلاشمان همین بود. در مجموعه دولت هم زمینه این کار مهیا است.

وزیر فرهنگ افزود: در بخش‌های مختلف نیاز داریم این نگاه ترکیبی را داشته باشیم؛ یعنی در کنار امور اقتصادی حتماً باید نگاه ویژه‌ای به مباحث فرهنگی وجود داشته باشد. بسیاری از مسائل اقتصادی هم نیازمند فرهنگ‌سازی هستند.

وی ادامه داد: اگر در این خصوص بخواهم مثالی هم بزنم، امروز در جلسه‌ای بحث واردات نهاده‌های دامی مطرح بود؛ در کشور ایران ظرفیت‌های متنوع و فراوانی در بحث امنیت غذایی وجود دارد و الان با توجه به توسعه نامتعارفی که در تولید مرغ و گوساله اتفاق افتاده، کشور چیزی حدود ۱۰ میلیون دلار وابستگی به واردات نهاده‌های دامی پیدا کرده است‌.

اسماعیلی افزود: از طرفی اگر در کشور فرهنگ استفاده صحیح از فراورده‌های دامی و گوشتی تغییر پیدا کند، یقیناً باعث گشایش خواهد شد.

وزیر فرهنگ با بیان اینکه در کشور ظرفیت‌های مختلفی وجود دارد، گفت: مثلاً ظرفیت پرورش 3 میلیون نفر شتر در کشور وجود دارد؛ ولی درحال حاضر حدود 200 هزار نفر است. این درحالی است که فراورده گوشتی بسیار مفیدتری نسبت به دیگر دام‌ها دارد، مزایایی مانند بدون کرسترول بودن و … .

وی با تأکید بر اینکه نیاز است در زمینه فرهنگ غذایی کشور فعال باشیم، شرح داد: در اینگونه نشست‌ها به دنبال این هستیم که به راهکارهای رسانه‌ای برسیم. به دنبال این هستیم که ببینیم چطور می‌توانیم در فرهنگ اقتصادی کشور تغییر ایجاد کنیم.

اسماعیلی بیان کرد: اخیراً مصوبه بسیار خوبی برای ایجاد شهر صنایع فرهنگی اخذ شده است که اتفاق بسیار مهمی بود. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال تنظیم اساس‌نامه این مجموعه است و ظرف مدت ۲ ماه باید به شورای هنر برسد.

وزیر فرهنگ درباره سند تحول دولت گفت: یکی از مباحث آن اقتصاد فرهنگی است، یکی از نقاطی که به شدت می‌تواند در دولت زمینه ساز باشد توسعه اینگونه تفکر است.

سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از اول فرودین‌ماه در شبستان مصلای امام خمینی(ره) آغاز شده و تا ۱۴ فروردین سال ۱۴۰۳ ادامه خواهد داشت.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی ارسباران نیوز طی شماره 434 توسط modireasli و در روز ساعت 16:29:58
© Copyright 2024 https://arasbarannews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 431
7 / 1 / 1403 - 16:17

رئیس سازمان امور مالیاتی اعلام کرد؛

تأمین ۴۵ هزار میلیارد تومان یارانه از محل فرارهای مالیاتی

رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت: در سال گذشته از محل وصول مالیات پرونده‌های شرکت‌های صوری، مطالبات دولتی و معوقات مالیاتی ابربدهکاران کلان حدود ۴۵ هزار میلیارد تومان یارانه پرداخت شده است. ؛

سید محمد هادی سبحانیان درباره وضعیت وصول معوقات مالیاتی در سال ۱۴۰۲ اظهار کرد: با اتخاذ راهبرد مبارزه با فرار مالیاتی و ارتقای عدالت مالیاتی در دوره تحولی نظام مالیاتی، اقدامات و تمهیدات گسترده ای از سوی اداره کل مبارزه با فرار مالیاتی و وصول و اجرای ویژه این سازمان در طی سال گذشته انجام شد.

وی افزود: به تبع اقدامات سازمان امور مالیاتی، وصول مبلغ بیش از ۱۱۰ هزار میلیارد تومان از ابر بدهکاران ناشی از پیگیری پرونده های فرار مالیاتی و بازپس گیری مالیات از ذی نفعان واقعی و مطالبات دولتی در سال ۱۴۰۲ را شاهد بودیم.

طبق اعلام روابط عمومی سازمان امور مالیاتی، سبحانیان تصریح کرد: وصول مالیات پرونده های موسوم به شرکت های صوری، مطالبات دولتی و معوقات مالیاتی از ابر بدهکاران کلان، نقش مؤثری در تحقق عدالت اجتماعی فراهم می‌کند.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت: حدود ۴۵ هزار میلیارد تومان از وصولی یاد شده به حساب سازمان هدفمندسازی یارانه ها جهت پرداخت مستمری کمیته امداد و سازمان بهزیستی، کالابرگ الکترونیکی، مطالبات گندمکاران و کلزاکاران، مطالبات داروخانه ها از سازمان تأمین اجتماعی و نیز یارانه های نقدی دهک های مشمول از شرکت‌های پتروشیمی، فولادی و سیمانی بدهکار به وزارت نفت صورت گرفته است.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی ارسباران نیوز طی شماره 431 توسط modireasli و در روز ساعت 16:17:40
© Copyright 2024 https://arasbarannews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 428
7 / 1 / 1403 - 16:15

معاون وزیر کار اعلام کرد؛

ارائه لایحه پیشنهادی اصلاح ​مواد ۴١ و ۱۶۷ قانون کار/ دولت وکیل مدافع کارگران است

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: لایحه پیشنهادی اصلاح ​مواد ۴۱ و ۱۶۷ قانون کار در حال آماده سازی است و به زودی به دولت ارائه می‌شود. ؛

علی‌حسین رعیتی‌فرد- معاون روابط کار و دبیر شورای عالی کار در گفت‌وگو با ایسنا فزود: براساس این اصلاحیه ۳ نفر نماینده تشکل‌های کارگری کشور می‌توانند به عدالت و تساوی در شورای عالی کار حق رأی و امضا داشته باشند و حضور فعال‌تری را در تشکل خود و جامعه کارگری تجربه کنند.

وی در تشریح این موضوع گفت: در فصل ششم قانون کار ۳ تشکل کارگری تعریف شده است. کانون شورای اسلامی کار کشور، مجمع عالی نمایندگان کارگری کشور و کانون عالی انجمن صنفی کارگران کشور و در موارد بعدی این قانون، برای ۲ تشکل اخیر در تصمیم گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌هایی که مربوط به خودشان است، نقش موثری را تعریف نکرده است.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: در حال حاضر نمایندگان مجمع عالی نمایندگان کارگری کشور و کانون عالی انجمن صنفی کارگران کشور، در جلسات تعیین مزد به عنوان مهم‌ترین تصمیم برای جامعه کارگری، تنها به عنوان اعضای علی البدل یا مشاور حضور پیدا می‌کنند.

وی افزود: بر این اساس این دو تشکل با امضای نامه‌ای در تاریخ ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ یعنی قبل از سیصد و بیست و نهمین نشست شورای عالی کار از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تقاضای نقش حضور مهم و موثر با داشتن حق رأی و امضا داشتند.

رعیتی‌فرد تاکید کرد: دراین راستا اصلاح ماده ۱۶۷ قانون کار در دستور کار معاونت روابط کار قرار گرفت و ​امیدواریم مجلس در اصلاح آن به ما کمک کند.

دبیر شورای عالی کار گفت: قانون کار ضعف‌هایی دارد که با توجه به شرایط بازار کار کشور نیازمند اصلاح است؛ اینکه یک تشکل کارگری به تنهایی بتواند، کارگران کشور را نمایندگی کند و تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیرنده باشد سزاوار جامعه کارگری ما که پای نظام و انقلاب ایستاده‌اند نیست و ما در این زمینه امیدوار به اصلاح هستیم.

وی در خصوص اصلاح ماده ۴۱ گفت: در این ماده در خصوص نحوه تعیین حقوق دستمزد کارگران، شفافیت لازم وجود ندارد، به عنوان مثال؛ طبق تغییراتی که در احکام دائمی برنامه توسعه پنج ساله انجام شده، ​مرجع رسمی آمار کشور ​مرکز آمار ایران اعلام است ولی در ماده ۴۱ هنوز به بانک مرکزی اشاره دارد که باید در این زمینه اصلاح شود. ​

دبیر شورای عالی کار گفت: همچنین در ماده ۴۱ ​بر اساس شاخص‌های مشخص و شفاف در مورد حقوق و دستمزد تصمیم‌گیری شود.

دولت وکیل مدافع کارگران است

رعیتی‌فرد با اشاره به اتهامات واهی وارد شده به شورای عالی کار در سال‌های اخیر گفت: از این جهت دولت قصد دارد در قالب یک لایحه از ظرفیت‌ وجود نمایندگانی از آحاد و اقشار مختلف در مجلس شورای اسلامی برای تعیین دستمزد کارگران استفاده کند.

او اظهار امیدواری کرد که با لایحه پیشنهادی دولت هر ساله همزمان با تصویب قانون بودجه با جلب نظر کارگران و کارفرمایان به تصمیم جامعی در کمیسیون‌های تخصصی برای تعیین دستمزد کارگران کشور برسیم.

وی تاکید کرد: دولت وکیل مدافع کارگران است و امیدواریم با اصلاح این مواد دغدغه جامعه کارگری کمتر شود و به تصمیمات بهتری برسیم.

رعیتی فرد با بیان اینکه میانگین افزایش نرخ مزد در این سه سال نزدیک به تورم است، گفت: دولت سعی کرده است تورم را در تعیین حداقل مزد پوشش دهد.​

وی از افرادی که در تصمیم‌گیری برای مزد نقش نداشتند خواست در نظردهی در مورد نرخ مزد، از گفتارهای متناقض پرهیز کنند، نه اینکه در جایی از تصویب این نرخ ​با توجه به شرایط بازار کار قدردانی و در جایی دیگر شورای عالی کار را به سرکوب مزد متهم کنند.

وی ارائه پیشنهاد ۲۲ درصدی از طرف دولت را کذب محض دانست و گفت: اولین پیشنهاد در شورای عالی کار براساس سه شاخص تورم نقطه به نقطه، تورم فعلی و تورم پیش‌بینی شده برای سال آینده، توسط نمایندگان کارفرمایان با نرخ افزایش ۲۷ درصد مطرح شد.
وی ادامه داد: به پیشنهاد وزیر محترم کار و با رایزنی و چانه‌زنی ایشان، ٢٧ درصد مدنظر گروه کارفرمایی در نهایت به ٣۵ درصد افزایش یافت.

وی تاکید کرد: تمامی تصمیمات شورای عالی کار درون این شورا  و براساس اصل سه‌جانبه‌گرایی کارفرمایان، کارگران و اعضای حقیقی و حقوقی با اکثریت آراء گرفته می شود و اساسا شائبه اعمال نفوذ از خارج شورا واقعیت ندارد.

معاون روابط کار گفت: ادعای مطرح شده در زمینه قول وزیر اقتصاد در آخرین نشست تعیین حداقل دستمزد کارگران سال ۱۴۰۲ مبنی بر کنترل تورم در سطح ۲۰ الی ۳۰ درصدی نیز صحت ندارد.

رعیتی‌فرد در پایان تاکید کرد: دولت مردمی سیزدهم مردم را نامحرم نمی‌داند از همین رو امسال برای نخستین بار در تاریخ شورای عالی کار با هدف افزایش شفافیت و برون رفت از هرگونه بن‌بست حقوقی، به دستور وزیر محترم جلسات تعیین مزد ۱۴۰۳ کارگران به صورت زنده از صداوسیما و شبکه‌های اجتماعی پخش شد.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی ارسباران نیوز طی شماره 428 توسط modireasli و در روز ساعت 16:15:17
© Copyright 2024 https://arasbarannews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 425
7 / 1 / 1403 - 16:10

۳۲ هزار و ۴۱۴ شهید؛ نتیجه ۱۷۲ روز جنایت صهیونیست‌ها در غزه؛

۳۲ هزار و ۴۱۴ شهید؛ نتیجه ۱۷۲ روز جنایت صهیونیست‌ها در غزه

وزارت بهداشت غزه در صد و هفتاد و دومین روز جنگ از افزایش شمار شهدای تجاوزات رژیم صهیونیستی به این باریکه به ۳۲ هزار ۴۱۴ نفر خبر داد. ؛

«اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت غزه در این باره اعلام کرد که رژیم صهیونیستی طی ۲۴ ساعت گذشته هشت جنایت جدید در مناطق مختلف نوار غزه انجام داد که منجر به شهادت ۸۱ نفر شد و ۹۳ زخمی نیز برجای گذاشت.

طبق گزارش خبرگزاری شهاب، وی گفت که با احتساب شهدای جدید شمار شهدای تجاوزات رژیم صهیونیستی به این باریکه از هفتم اکتبر تا به امروز به ۳۲ هزار و ۴۱۴ نفر افزایش یافته است.

القدره در ادامه آخرین آمار مجروحان این تجاوزات را ۷۴ هزار و ۷۸۷ نفر اعلام کرد.

از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ که رژیم صهیونیستی حملات ویرانگر خود علیه نوار غزه را با حمایت آمریکا آغاز کرد، ده‌ها هزار فلسطینی که بیشترشان زن و کودک بودند، در این حملات شهید و زخمی شدند و زیرساخت‌های نوار غزه به شکل گسترده‌ای ویران شد و فاجعه انسانی بی‌سابقه‌ای در این منطقه رقم خورد.

در نتیجه این حملات و محدودیت‌هایی که این رژیم اعمال کرده و در پی کمبود شدید غذا، آب، دارو و سوخت ساکنان نوار غزه به ویژه دو استان غزه و استان شمالی در آستانه خطر قحطی قرار داشته و جان کودکان و سالخوردگان در این منطقه به خطر افتاده است.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی ارسباران نیوز طی شماره 425 توسط modireasli و در روز ساعت 16:10:50
© Copyright 2024 https://arasbarannews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 422
7 / 1 / 1403 - 16:07

شهادت یک نوزاد در حمله تروریستی خاش؛

شهادت یک نوزاد در حمله تروریستی خاش

ستاد انتظامی سیستان و بلوچستان در اطلاعیه ای اعلام کرد: براثر تیراندازی تروریست ها ۲ عضو خانواده مجروح و یک نوزاد نیز به شهادت رسید. ؛

ه گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس، در حمله تروریستی شامگاه دوشنبه به واحد گشت یگان تکاوری شهرستان خاش خودرو دیگر که حامل اعضای یک خانواده در حال تردد بود نیز هدف تیراندازی افراد تروریست قرار گرفت که بر اثر آن، متاسفانه، ۲ عضو خانواده مجروح و یک نوزاد نیز شهید شد.

شب گذشته، واحد گشت یگان تکاوری، ویژه تامین امنیت شهروندان در ایام نوروز، در مسیر خاش – ایرانشهر، مورد حمله تروریست های کوردل قرار گرفت که بر اثر آن، ستوان‌سوم محمد ذخیره، به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی ارسباران نیوز طی شماره 422 توسط modireasli و در روز ساعت 16:07:59
© Copyright 2024 https://arasbarannews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 419
7 / 1 / 1403 - 16:05

استقبال امیرعبداللهیان از هنیه در تهران؛

استقبال امیرعبداللهیان از هنیه در تهران

«حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ظهر سه‌شنبه از «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس استقبال کرد.؛

وزیر امور خارجه ایران از رئیس دفتر سیاسی حماس استقبال کرد.

این مراسم در محل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تهران برگزار شد .

قرار است امیرعبداللهیان و هنیه بعد از رایزنی و گفت‌وگو، در جمع خبرنگاران به تشریح نتایج مذاکرات خود بپردازند.

سفر هنیه به تهران، یک روز بعد از تصویب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در مورد ضرورت ایجاد آتش بس فوری در غزه انجام شده است.

پیش‌بینی می‌شود که هنیه در سفر به تهران با تعدادی دیگر از مقامات جمهوری اسلامی ایران نیز دیدار و رایزنی کند.

وزیر امور خارجه ایران بعد از عملیات طوفان الاقصی و تشدید حملات رژیم صهیونسیتی به غزه، چندین بار با سفر به دوحه با هنیه دیدار و از نزدیک در ارتباط با این تحولات با او گفت وگو و رایزنی کرده است.‌

هنیه و امیرعبداللهیان در روز دوم فروردین سال جاری نیز به صورت تلفنی با یکدیگر در مورد آخرین تحولات غزه رایزنی و گفت‌وگو کرده بودند.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی ارسباران نیوز طی شماره 419 توسط modireasli و در روز ساعت 16:05:01
© Copyright 2024 https://arasbarannews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 415
6 / 1 / 1403 - 12:55

معاون میراث فرهنگی ‌آذربایجان شرقی: تحویل موقت پروژه مرمت و سامان دهی مسجد جامع اهر؛

معاون میراث فرهنگی ‌آذربایجان شرقی:

معاون میراث‌فرهنگی ‌آذربایجان‌شرقی از عقد قرارداد و تحویل موقت پروژه مرمت و سامان‌دهی مسجد جامع شهرستان اهر خبر داد.؛

تحویل موقت پروژه مرمت و سامان دهی مسجد جامع اهر

وحید نواداد ضمن اشاره به اهمیت مسجد جامع اهر به‌عنوان قدیمی‌ترین اثر تاریخی این شهر گفت: قرارداد مرمت و سامان‌دهی مسجد جامع شهرستان اهر در ۸ شهریور ۱۴۰۲ منعقد و امروز به مرحله تحویل موقت رسید که طی این پروژه مرمت سامان‌دهی، این موزه، بخش‌هایی همچون دیوار ضلع غربی، کف‌سازی محوطه و پله‌های ورودی این مسجد مورد مرمت و ساماندهی قرار گرفتند.

معاون میراث‌فرهنگی استان آذربایجان‌شرقی ادامه داد: مسجد جامع اهر به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین آثار تاریخی موجود در شهرستان اهر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که قدمت ساخت آن به دوران سلجوقیان باز می‌گردد که این مسجد دارای ۲۱ گنبد است که به تعداد این گنبدها در دوران‌های مختلف از جمله صفوی و قاجار افزوده شده است.

او گفت: مسجد جامع اهر از منظر معماری و تزیینات به کار رفتنه در آن، از مساجد زیبای آذربایجان‌شرقی است. صحن این مسجد تاریخی به صورت رو باز بوده و در ساخت شبستان آن ستون‌های بزرگ و کتیبه‌های تاریخی به کار رفته که فضای بسیار وسیعی دارد.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی ارسباران نیوز طی شماره 415 توسط modireasli و در روز دوشنبه 6 فروردین 1403 ساعت 12:55:37
© Copyright 2024 https://arasbarannews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر